Co dělat v součastné době – Říjen 2020 – Koronavirus, Média, zprávy a vláda, Pozornost, Práce na sobě

Od jara je tu s námi virus, který ve spoustu lidech vzbuzuje strach. Lidstvo je v rozpacích, obává se a neví, co dalšího je ještě bude čekat. Cílem tohoto článku je vás trochu uklidnit a pomoci pochopit tento virus. Že není vše tak, jak vypadá. Dále vám předáme tipy, jak na sobě pracovat – osobnostně i fyzicky, abyste se v této situaci cítili dobře a nepodlehli strachu. 

Co ve vás tento virus vzbuzuje?

Cílem médií je dostat nás pod jejich vliv. Každodenní zprávy o tom, jak je virus nebezpečný, jak je víc a víc lidí nemocných. To vzbuzuje v lidech strach, stres – tudíž negativní emoce. Ty vedou k tomu, že oslabují imunitu a také napadají vaši mysl. Pak tomu strachu možná doopravdy podlehnete, jelikož je to čím dál víc ukládáno do podvědomí. Díky médiím a kolektivnímu strachu, který vás ovládá.

Lidé se tedy pak trápí, neustále to s každým řeší a nosí ve své mysli dokola myšlenky na tento virus. A také na to, jak se jejich život v této těžké situaci bude dál vyvíjet… A na co se zaměřujeme a v co věříme, to se pak odehrává v našem životě. Zmíníme vám příklad jedné naší známé, které onemocněla tímto virusem. Byla poslána na testy, kde jí zjistili, že je pozitivní. Do té doby byla ale v pořádku. Ale jakmile zjistila, že je pozitivní, tak tomu opravdu uvěřila a na druhý den měla zvýšenou teplotu a chytla rýmu. Takže opravdu – čemu věříte, to se stane vaší realitou.

Co za tím virusem ale doopravdy je?

Podle nás se za tímto virem skrývá mnohem více. Na světě bývá spoustu virů, spoustu chřipkových onemocnění. Ale tento virus byl vzat jako nástroj, aby si s námi lidé, kteří mají tu moc a kteří řídí naši zemi a svět, mohli hrát jako s loutkami. Mohli v nás vyvolávat stres, čímž je pak samozřejmě jasné, že spousta lidí viru opravdu podlehne, protože jsou vystaveni stresu. Taky je to jasné z toho důvodu, protože tito lidí, kteří mají nad námi moc, tak o tom neustále mluví, tím nám to vkládají do naší mysli, my na to myslíme a poté se to realizuje v našem životě! Opravdu se u nás či u našich blízkých objeví virus!

Další věc je farmaceutický průmysl. Ten získá opravdu hodně peněz za testování a také za vakcíny. Náš názor na vakcíny je takový, že jsou vytvořeny za cílem mít záznamy o lidech. Abychom byli kontrolováni a měli méně svobody. Tohle všechno je bohužel cíl našeho systému a lidí, kteří mají nad námi moc…

Možná, že pro spoustu z vás je tento názor nesmyslný. Ale ukažme si ještě další fakt. Najednou se vytvořila vakcína a náš ministr zdravotnictví oznámil, že pokud se necháme naočkovat, tak nemusíme nosit roušku. Tady můžete vidět, jak je jejich cílem, aby farmaceutický průmysl měl více peněz a aby měli záznamy o lidech.

Jak se k tomu postavit?

Proto je tak důležité být vědomý a nenechat se strhnout davem. Chápeme, že o tom každý mluví a pro vás to může být opravdu stresující… Ale když na sobě začnete pracovat, tak získáte větší kontrolu nad svou myslí a nenecháte se jen tak ovlivnit systémem a ostatními lidmi. Doporučujeme vám si přečíst článek o tom, jak na sobě pracovat. 🙂

Hlavní věcí je nedívat se na televizi. Ano, chápeme, že je potřeba sledovat aktuální dění. Ale to neznamená, že se musíte každý den dívat na televizní noviny a hltat každé jejich slovo. Taky omezit sociální sítě, kde spoustu lidí píše o těchto negativních věcech a ve vás to může vyvolat opět emoce strachu stejně jako televizní noviny. Nejlepším způsobem tedy je zadívat se sami do sebe a udělat se o tom vlastní názor. Uchovávat si svůj vnitřní klid, pracovat na své mysli a starat se i o svou imunitu. 🙂 Článek o imunitě si můžete přečíst tady.

Neřešit a nadávat energii do toho, co nemůžete ovlivnit. Nebojovat s tím. Možná si říkáte: ,,Musím s tím bojovat, musím s tím přece něco dělat!“ To je ale jen vaše ego, které se chce do tohoto pouštět a cítit se nějak významně. ALE když naopak tomu energii nebudete dávat, tak se tento virus bude víc a víc oslabovat… Kdyby každý člověk (nebo alespoň každý druhý člověk) přestal tomuto věnovat energii, tak věřte, že tento virus by velkou rychlostí vymizel… 🙂 Aneb čemu věnujete pozornost, to roste.

Jak tento čas využít?

Venku je toho spoustu zavřeného. Možná, že hodně z vás přišlo o práci. Posilovna je také zavřená. Stýkání s lidmi je také dost omezeno. Proto jste určitě z větší části doma. Máte tedy možnost začít se dívat sami do sebe. Ptát se sami sebe, jaké jsou vaše sny a cíle. Zaměřit se na něco nového, co jste se chtěli vždy naučit. Vždy se dá na jakékoli situaci najít něco pozitivního, co vám to může předat. 🙂 Proto vám doporučujeme se zaměřit na práci na sobě. Hledět si svého a snažit se tvořit tu nejlepší možnou verzi života pro vás. Nedávat energii do viru, ale do vašich cílů! 🙂

Hodně lidí nadávalo či stále nadává na zavřené posilovny. Nebo na zrušené akce či zavřené restaurace. My jsme to vzali ale tak, že jsme se nad tím pousmáli a uvědomili si, že můžeme rozšiřovat naše online podnikání a zaměřit se na své sny. 🙂 Snažíme se pracovat na naší mysli a mohli jsme tak zpozorovat, že jsme místo negativní reakce měli tu pozitivní a hned viděli v tomto špatném tu příležitost k růstu.

Jak dál tomu pomoci?

Jak jsme výše zmínili, tak je skvělé uchovávat si svůj vnitřní klid, ale také pracovat i na své fyzické stránce a podporovat svou imunitu. Dále je ale důležité vybírat si lokální potraviny. Kvalitní a hlavně taky ty, které se hodí do následujícího období. Není nejlepší jíst ananas dovezený někde z cizích zemí (tudíž to není lokální potravina), a navíc když teď začíná zima. Soustředit se na kořenovou zeleninu – například dýně, mrkev, petržel, celer. Hlavně nezapomínejte na dostatek kvalitních bílkovin a kvalitních tuků. 🙂 A především se vyhnout jednoduchému cukru, který naší imunitu naopak ničí.

Dále tomu můžete pomoci díky doplňkům stravy. Brát vitamíny, minerály a také Omega-3. My preferujeme značku Pharmanex a vše o ní a o těchto doplňcích naleznete tady. Taky nezapomínejte na kvalitní spánek, regeneraci, pitný režim a naše oblíbené otužování + dechové cvičení, ke kterému jsme vás vyzývali před dvěma týdny v tomto článku.

I když jsou zavřené posilovny, tak nezapomínejte na pravidelný pohyb. I doma se dá cvičit – podle různých YouTube videí či online programů. Nebo si můžete jít ven zaběhat nebo alespoň jít na procházku rychlou chůzí. 🙂 A v neposlední řadě chceme zmínit meditaci, která vám právě pomůže navodit váš vnitřní klid a také kontrolovat to, na co myslíte.

Na závěr tu pro vás něco máme

Chceme vám nakonec tohoto článku přečíst kapitolu z knížky ,,Jistou cestou ke skvělosti“ od Wallace Watllese, která vás může inspirovat a také namotivovat. 🙂 Tuto kapitolu vám čteme v PODCASTU, kdy sis jej zapněte v minutě 46:20, kdy začíná čtení dané kapitoly. Přejeme příjemný poslech a věříme, že si z této kapitoly toho spoustu odnesete! 🙂 Také děkujeme za váš čas a přečtení tohoto článku.

 

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.