Jak OVLIVŇUJE MYSL naší postavu a HUBNUTÍ? TĚLO-MYSL-DUCH! VÍRA a vliv na náš ŽIVOT!

Ahoj! 🙂 Na základě vašich dotazů jsme napsali nový článek na téma vlivu naší MYSLI na HUBNUTÍ! V rámci osobního rozvoje se člověk dostává postupně až ke zlatému pomyslnému trojúhelníku TĚLO – MYSL – DUCH. Zde zjišťujeme, že fyzické zákonitosti sice platí, ale máme tady i vliv naší mysli na naše tělo a naši realitu. Jaký vliv má tedy naše mysl na hubnutí? A jak dosáhnout své vysněné postavy?

Proč se vlastně v dnešní době řeší postava?

Jako první si ale vyjasníme, proč se vlastně postava, proč chtějí být lidé hubení. Ano, všichni se chceme cítit krásní a fit, ale ne vždy to lidé řešili. Začalo to asi tím, jak jsou nám v televizi a v časopisech prezentovány ideály postavy, ideály krásy a my si pak myslíme, že krásná postava znamená štěstí a ženeme se za tím. Nenechte se ale zmást, mnohdy můžou být fotky v časopisech vyretušované anebo dané modelky můžou mít nachystanou svou tělesnou formu na daný den focení kvůli přísné a striktní stravě, ale v reálu mohou vypadat už jinak… 🙂 

Hlavně vás chceme upozornit na to, že je ZDRAVÉ mít v těle TUK! Tuk by pro vás neměl být strašákem. Tohle téma řeší především ženy, které chtějí být hubené jako ty modelky z časopisů a nemít žádný tuk. Jenže právě ženy potřebují tuk, aby jim v těle fungovaly správně hormony a ony tak mohly počít děti. Nejen u žen, ale i u mužů je tuk důležitý. Díky zásobě tuku dokáže lidské tělo vydržet bez jídla klidně i několik dnů a nebýt v ohrožení. Právě díky zásobám tuku má tělo energii a nesahá do zásob svalů. Samozřejmě kdybyste drželi půst opravdu dlouho, tak by tělo bralo energii i ze svalů.

Jak vzniká v těle tuk?

Tím, že se stresujeme, tak se v nadledvinkách vyplavuje kortizol (hormon stresu). Jakmile se tento hormon vyplavuje, tak je i tělo ve větších obrátkách, takže se hodně spotřebovává krevní cukr, tím pádem ho tělo zas víc potřebuje dodat a tím se vylučuje inzulin, aby dodal chybějící energii do buněk. Kortizol tedy zvyšuje inzulin a inzulin je ukládajícím hormonem. Takže když jsme ve stresu, tak je tělo v módu UKLÁDEJ. Většina lidí, když je pod stresem, tak mají chuť se přejídat – emoční přejídání. Existují ale i lidé, kteří to mají opačně – když jsou pod stresem, tak mají NECHUŤ k jídlu. Většinou se ale lidé pod stresem spíš přejídají. A ještě k tomu s vyplaveným kortizolem a inzulinem pak dané jídlo nespálíte tak snadno, protože je tělo v režimu ukládej, jak jsme popisovali výše.

Stres se drží i lidí, kteří chtějí zhubnout. Stresuje je totiž to, že budou muset držet nějaký režim, snížit své porce a přestat jíst jejich milované jídlo (sladkosti, fast-food a tak dále), na které byli doposud zvyklí. Může se tedy stát, že něco málo zhubnou, ale jelikož je to spíš stresuje a je to pro ně utrpení, tak jim to nevydrží napořád… Jak to tedy udělat, aby pro vás hubnutí nebylo utrpením a abyste si zhubnutá kila udrželi napořád? V tom právě hraje NASTAVENÍ MYSLI!

Nastavení mysli při hubnutí

Jako úplný základ bereme VDĚČNOST. 🙂 Buďte vůbec vděční za to, že máte ruce, nohy a tělo, které funguje. Díky tomu, když se zaměříte na tyto věci, tak odbouráte zaměření na to negativní – že jste nespokojení ve svém těle, že máte moc kilo navíc, že to hubnutí bude těžké a podobně. Další věcí je, že to NENÍ o STRIKTNÍM REŽIMU a o DOKONALOSTI. Neznamená to, že když chcete zhubnout, tak musíte na 100% omezit všechno, co jste doposud jedli. Striktní režim vás bude jedině tak ještě víc stresovat… Správnou cestou je, abyste jedli zdravě, ale s RADOSTÍ! 🙂 Když budete žít zdravým životním stylem, tak neuškodíte, když někdy ujedete a dáte si něco, na co máte chuť. Anebo když si pro jednou nezacvičíte. Opravdu nechtějte být dokonalí, to ve vás může vyvolávat ještě větší tlak. 

Proto vám chceme poradit, ať si z 80% jedete ten zdravý život, který vám zde předáváme. 🙂 Ale z 20% procent si můžete dopřát i něco mimo režim. Například si dát sklenku vína, kousek bábovky, pro jednou si nezacvičit, jít spát později, nevstávat brzo, ale klidně si pospat a tak dále. 🙂 Ale samozřejmě pokud v začátcích potřebujete hodně zhubnout, tak je fajn, když si držíte kvalitní stravu a ne hned po týdnu, co jedete na nově nastaveném jídelníčku, si o víkendu dopřejete celou bábovku. 😀 Je potřeba si v tom najít rovnováhu, ale aby vám v tom bylo příjemně. Přece jen se dá žít zdravým životním stylem i tak, že vás to může mega bavit a naplňovat, že ani nebudete mít tendenci vracet se ke sladkostem! 🙂 Poznáte totiž, že na kvalitní stravě, pohybu a dalších návycích je vám skvěle a máte plno energie. 

Intuice a víra

V začátku vám určitě doporučujeme nechat si poradit a držet se určitého plánu. Když jste doteď byli zvyklí na samé nekvalitní jídlo, tak pro vás asi úplně nebude fungovat princip ,,Naslouchej svému tělu“, protože vaše tělo bude dychtit po cukru! 😀 Proto se v začátku držte určitého plánu, naučte se jíst zdravě a kvalitně, naučte se jíst ty správné porce jídla. Poté ale můžete už víc následovat svou intuici, abyste přišli na to, jaký režim vám nejvíc vyhovuje. Jaký typ stravování, kolikrát denně jíst, jaké porce jídla vám vyhovují a tak dále. 🙂

V našem programu Buď Fit učíme lidi, PROČ to vlastně mají dělat. Proč se mají o sebe starat, proč mají jíst zdravě, proč mají jíst zrovna tohle a tamto, proč mají následovat tento a tamten zdravý návyk,… Totiž to ,,proč“ naučí vaši mysl, vaše podvědomí uvěřit tomu, že je správné to dělat, že to prospěje vaší postavě a vašemu zdraví. Vy tomu uvěříte a to je to, co vám přinese výsledky. 🙂 Aneb víra je klíč ke všemu. A jakmile uvidíte první pokroky, tak budete zas víc a víc věřit tomu, že to opravdu funguje! Abychom to tedy shrnuli, tak když budete věřit, že vám dané kroky budou fungovat, tak to pro vás opravdu zafunguje a vy na tom zhubnete! 🙂

Dosažení cíle

Abyste dosáhli svého cíle vysněné postavy, tak pro to můžete dělat techniky osobního rozvoje, které vám k větší víře víc pomohou. Například si vizualizujte vaši vysněnou postavu. Afirmujte si pozitivní slovní spojení, které vám budou příjemné a budou se týkat vašeho výsledku. Například: ,,Jsem spokojená ve svém těle.“, ,,Mám postavu, se kterou jsem spokojen!“, ,,Miluju svoje tělo.“. Taky je zajímavou technikou s někým se vsadit! 🙂 Můžete se vsadit s vaší rodinou či s kamarády, že do určitého data zhubnete. Ano, může vás to možná lehce stresovat, ale na někoho to může fungovat jako super hnací motor a velká motivace.

Pak v tom hraje roli NÁVYK. Jakmile začnete žít zdravým životním stylem, tak se to cca po 1 měsíci stane vašim návykem. Půjdete pak do obchodu a rovnou budete věnovat pozornosti zdravým potravinám. Během dne budete myslet na to, kdy si zacvičíte. Už budete žít jako vaše NOVÉ JÁ, které žije zdravě! 🙂 Jen v začátcích opravdu vytrvejte a myslete na to, že se to po čase stane vaším návykem! Dál myslete na to, jak se budete CÍTIT, když si zacvičíte. Jak se budete CÍTIT, když si dáte zdravé jídlo místo nezdravého jídla. Když si uvědomíte ten POCIT například po tom zacvičení, tak si uvědomíte, že se nevzdáte, protože si prostě jdete pro ten úžasný pocit, který budete po cvičení cítit a jak na sebe budete hrdí, že jste se do toho pustili. 

Na závěr…

Bylo by hezké říct v pěti krocích, dělej tohle a tohle a to ti bude fungovat. Jenže to tak nejde, každý je individuální. Ale to je na tom to hezké. Poznávat sám sebe a dělat hlavně to, u čeho cítíte KRÁSNÉ EMOCE. Opravdu se řiďte svými emocemi. Ale jak jsme psali už výše, tak v začátku si nechte poradit a to můžete například skrz náš online program Buď Fit! 🙂 My vás v začátku navedeme na SPRÁVNOU CESTU.

Dál vám chceme říct, ať se s tím hlavně nestresujete. Věřte v ten proces a jeďte si pravidlo 80/20. 80% zdravý životní styl a 20% trochu pohodička. 🙂 Věřte, že vám pro jednou nezdravé jídlo nic neudělá… A i když je vše o víře, jak už jsme hodněkrát zmínili, tak určité principy člověk prostě nepřebije. Teď máme na mysli energii zdravého jídla. Zdravé jídlo vysílá naprostou jinou energii, jiné vibrace, než jídlo nezdravé a ultrazpracované… Proto můžete věřit, že vám hamburger z KFC udělá dobře, ale ty vibrace prostě nepřebijete. 😀 Každopádně naše mysl nemá žádný limit a uvidíte, třeba se vám jednou podaří věřit i v to, že vás každé jídlo dělá hubeným. Bavíme se tady o různých principech, ale pak jsou tu i takové věci mezi nebem a zemí. Například existuje někdo, kdo nejí vůbec, že jo… 🙂 Děkujeme za přečtení článku a držte se na vaší cestě! ♥

Kontakty na nás:

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.