MINDSET – VĚDOMÍ – PODVĚDOMÍ

Víte, co to je Mindset? Zajímalo by vás více o tomto tématu? V tomto článku vás s tímto tématem seznámíme a kromě toho se dozvíte, že naše mysl je ten nejmocnější nástroj! 🙂 Tak pojďme na to…

Co je to ten ,,mindset”?

Mindset je vlastně nastavení mysli. Je to o tom, jak přemýšlíme, jak vidíme náš život, co máme v sobě zažité, jaké máme strachy a tak dále. Díky nastavení naší mysli si můžeme utvářet náš život. Není to ale vždy tak lehké, protože nám v tom brání různé strachy a programy, které jsme během života nasbírali do naší podvědomé mysli. Takže teď si řekneme něco o ní.

Co je to ,,podvědomí” a jak funguje?

Naše mysl se dělí na dvě části. Na mysl vědomou a právě tu podvědomou. Háček je v tom, že vědomá mysl je jen 5% části naší mysli. Zbývajících 95% totiž tvoří naše mysl podvědomá. To znamená, že od této části mysli se odvíjí náš život a my pak během dne děláme spoustu věcí automaticky, protože těch 95% to vše řídí. A tak není pravdou, že lidé mají nad vším kontrolu. Proto mnohdy nejde jen tak dosáhnout cílů, které si stanovíte. Protože si ty cíle řeknete vědomě, ale to, co je uloženo ve vašem podvědomí a co vás doopravdy řídí, nemusí být v souladu s tím, co si vědomě říkáte….

Například: Máte myšlenku, že začnete cvičit. Tohle je vaše vědomí. Vy máte ve vašem podvědomí ale uloženo to, že se vám cvičit nechce. Třeba jste od dětství slyšeli, že jste líní. Nebo vám někdo neustále opakoval, že ničeho nikdy nedosáhnete, a proto se nepouštíte do žádných vašich cílů, protože to automaticky předem vzdáte.

MINDSET

 

Dětství a dospívání

V této podvědomé mysli je totiž uloženo vše, co jste si během života zažili. Myšlenky a názory, které jste od dětství slýchávali a které jste říkali i sami sobě. Dokonce i když jsme ještě u maminky v břiše, tak můžeme přebírat do našeho podvědomí její pocity a myšlenky.
Naše podvědomá mysl je především v tom dětství ještě otevřená, a tak my nasáváme jako houba všechny informace, které od rodičů a okolí slyšíme a věříme tomu. Proto když jsou v našem podvědomí různé strachy z dětství nebo některé strachy či traumata z dospívání, tak nás to může nyní ovládat.

Z toho důvodu se někdy nedaří dosahovat toho, čeho my opravdu chceme. Blokují nás různá přesvědčení, která jsme do sebe nasáli od rodičů a dalšího okolí. Anebo se nám dějí různé nepříjemné situace, které se nedějí náhodně, ale dějí se proto, protože v našem podvědomí je něco, co tyto situace způsobuje. Dobrá zpráva je, že se dá na tom pracovat! 🙂

Emoce a pocity

Když máme nějakou myšlenku nebo se nám odehraje nějaká situace a my u toho procítíme hluboké emoce (například emoci strachu), tak se to do našeho podvědomí ukládá mnohem rychleji! Je to dáno tím, že naše srdce vysílá obrovské signály. Takže vše, co emočně prožijeme se ukládá mnohem rychleji. Z toho důvodu se vám můžou dokola opakovat určité situace z minulosti, které vás kdysi emočně zasáhly. Jsou neustále zapsány ve vašem podvědomí… 

Jak s podvědomím pracovat?

1. Eliminujte strachy – s čím můžete začít, tak je eliminace negativních věcí plné strachu, které slyšíte od okolí. Takže se nedívejte na televizi, kde neustále s něčím straší a říkají věci plné negativity. Dále se obklopujte lidmi, kteří ve vás vyvolávají radost a omezte kontakt s lidmi, se kterými vám není dobře. 

2. Pozorování pocitů – díky pozorování vašich pocitů poznáte, co máte dělat a čím se v životě řídit. Pokud se u něčeho cítíte špatně, tak je to věc, se kterou nejste v souladu. Naopak pokud se cítíte dobře, tak super! Pokračujte dál v těchto dobrých pocitech a pracujte na tom, abyste měli co nejčastěji dobrou náladu. 🙂

3. Pozorování situací – když se vám stane situace, která se vám nelíbí, tak buďte pozorovatelem. Dívejte se na tu situaci z vyššího pohledu. Nesnažte se být obětí dané situace, ale dívejte se, co vám chce daná situace ukázat a jaké vzorce přesvědčení za ní jsou. A poté na těchto vzorcích můžete pracovat, aby se vám daná situace již neopakovala. Někdy si stačí daný vzorec jen uvědomit a už jen tím se může pomalu ale jistě rozpustit. 

4. Sebereflexe – první věc je to, že si to tedy uvědomíte a stanete se pozorovatelem. 🙂 Poté můžete být více uvědomělí a přímo to v těch daných situacích měnit a vyhodnocovat to. Dále sebereflexe znamená kontrolovat, na co se zaměřujete. Jestli se zaměřujete na to, že vše je špatně anebo na to, jak to vy můžete změnit. 

5. Zrcadlení – pokud se vám na někom něco nelíbí, tak je to tím, že to může odrážet nějaký podvědomý vzorec ve vás. Proto když budete tohle pozorovat, tak můžete vnímat, co ve vás je. Jestli když vás trápí chování druhého člověka, tak co vám to má naznačit nebo tak zvaně ,,zrcadlit”. Díky tomu pak můžete pracovat na daných vzorcích, které vyvolávají to, že vás někdo takhle vyloženě štve. 😀 🙂 

afirmace

Metody

1. Afirmace – jsou to různé výroky a slova, která si říkáte buď nahlas nebo jen pro sebe v duchu. Je to všechno, co si říkáte. Můžete to pozorovat na lidech, kteří jsou nemocní. Takoví lidé dokola mluví o tom, jak je všechno bolí. Oni si to zkrátka afirmují!
Proto místo negativních výroků můžete zvolit ty pozitivní. Opakovat si afirmace, které ve vás vyvolávají krásné pocity a souvisí s dosažením vašich cílů. 🙂
Doporučujeme si tyto afirmace opakovat nejlépe ráno nebo večer, protože naše podvědomí je více otevřené a lépe tyto výroky nasává. Je to dáno tím, že jsme ráno po probuzení a večer před spaním v polospánku v hladině Alfa – hladina, kdy je lépe otevřeno naše podvědomí. 🙂

2. Napsat si své cíle a záměry – už jen tím, že si napíšete vaše cíle, tak jim dáváte energii. Denně máme 60-70 tisíc myšlenek, ve kterých se naše cíle mohou ztratit. Když jsou ale černé na bílém, tak jim dáváte záměr, tu energii a lépe se ukládají do podvědomí, které pak hledá cesty, jak tento cíl uskutečnit.
Zároveň dávejte do věcí záměry. To znamená, že když jdete něco dělat, tak si dejte záměr, jak to má dopadnout, co vám to předá a tak dále. 🙂
Bohužel to může být i opak – dávání negativních záměrů. S tím se můžete setkat v nynější situaci u médií, které do této situace dávají záměr paniky, nemoci a strachu. Proto si udržujte váš vnitřní klid a nenechte se zmást, že onemocníte nebo že se vám něco stane.

3. Čtěte knihy o osobním rozvoji – díky tomu bude vaše mysl nasávat víc a víc pozitivních informací a to se bude do vašeho podvědomí ukládat. 🙂 Doporučujeme vám knihu Tajemství, která je zároveň i natočená do filmu, který najdete online na YouTube. 

Je to o nás

Vše je tedy v naších rukou… 🙂 Co si o sobě myslíme, jak na dané situace reagujeme, koho posloucháme, s kým se stýkáme, jaké knihy čteme, čemu se během dne věnujeme. V začátcích to samozřejmě nemusí být snadné, jelikož nás ovlivňují již zmíněné vzorce podvědomí. Ale nevzdávejte se, zařaďte výše zmíněné metody a vydejte se úspěšně na vaší cestu k životu vašich snů! 🙂

Pokud začínáte s osobním rozvojem a přáli byste si urychlit vaší cestu a mít nějakého pomocníka, tak se můžete vrhnout do online programu Promedituj se ke štěstí, kde se díky vedeným meditacím s vizualizacemi lépe vžijete do vašich přání, která se vám pak budou snáze plnit. A pro ženy je tady možnost online programu Spokojená ve svém těle, který nepomáhá jen v jídle a cvičení. Ale především i s naprogramováním vaší mysli na úspěch, abyste překonaly své vzorce podvědomí a díky tomu úspěšně zhubly/přibraly/jedly zdravě/začaly s cvičením a tak dále! 🙂

Na závěr

Děkujeme za přečtení tohoto článku a věříme, že vám něco předal. Zároveň vás chceme upozornit, že jsme vytvořili FB SKUPINU, kde se můžeme my lidi na stejné vlně podporovat a sdílet naše zkušenosti… 🙂 Budeme moc rádi, pokud se přidáte. Kdybyste měli jakékoli dotazy ohledně tohoto článku nebo nápady na další podcasty/články, tak nám neváhejte napsat. Ať se vám daří na vaší cestě, pá! 🙂

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.