Moni C. – Vnější úspěch začíná UVNITŘ nás! ROZHODNUTÍ je KLÍČ k ÚSPĚCHU!

9.5. 2021 (Aktualizováno: 19.5. 2021)Adéla Třetinová0

Ahoj u nového článku, ve kterém vám představíme úžasnou a inspirující ženu, podnikatelku a mentorku Moni C.! Dozvíte se vše o její cestě z „nuly“ k „info-podnikatelce“. Také jak pracuje se svým podvědomím, co dělá pro to, aby byla úspěšná a cítila se šťastná ve svém životě. Její zkušenosti, znalosti a rady předává dál široké populaci nejen přes videa, ale také v online kurzech.

Příběh Moni C.

Zajímalo nás, jak se vůbec Moni dostala k osobnímu rozvoji. Dozvěděli jsme se, že její cesta započala vlastně díky jednomu pánovi – léčiteli, ke kterému chodila, který ji věnoval knihu ,,Nejvyšší princip“. Moni nám prozradila, že dřív hledala pomoc u druhých lidí. Myslela si, že ji někdo spasí, že jí někdo pomůže. Mohla za to hlavně její dřívější nemoc ,,vitiligo“ – jedná se o skvrny po těle. Právě díky této nemoci hledala pomoc venku u různých léčitelů. Zmíněný pán jí taky na cestě k uzdravení pomáhal a jednou jí řekl, že jí chce dát knihu, která by jí mohla pomoci. Monča nejprve odporovala, protože dřív čtení neměla vůbec ráda…

Nakonec si ale knihu vzala a prvních pár měsíců se dostala jen k několika stránkám v této knize. Až po nějaké době ji knížka tak chytla, že ji s chutí celou přečetla! A ano, přesně jak říkal ten pán, tak kniha jí pomohla a zároveň velmi otevřela oči. Je v ní totiž popsané, že vše začíná UVNITŘ nás. A tak tehdy před šesti lety začala Mončina cesta, kdy nyní lidem předává, že pokud chtějí něco změnit, tak musí začít UVNITŘ samých sebe. U svého myšlení, svých emocí, svého konání…

Mončin splněný sen

Moni si vždy přála žít u moře. Zároveň si přála i svobodu! Aby mohla podnikat odkudkoli a být časově i finančně nezávislá. Všechny tyto sny se staly její skutečností. Proto jsme jí vyzpovídali, jaká cesta k těmto splněným snům vedla. Moni první pracovala jako delegátka v Egyptě. Tam potkala i jejího aktuálního partnera a v roce 2011 začali spolu podnikat. Jenže bohužel v té době byla v Egyptě revoluce, kdy to nebylo vůbec lehké a postihla je ekonomická krize, takže to náročně zvládali. Za nějaký čas se jim opakovalo něco podobného, kdy jejich podnikání opět nevyšlo. Monča pak prožívala náročné období, kdy měli s partnerem i takové situace, že neměli ani na chleba…

Pak přišlo velké rozhodnutí, že tohle už fakt nechce prožívat, že je potřeba dělat věci jinak. Začala si uvědomovat, že online svět a online podnikání je čím dál víc známější a hledala tam různé cesty. V lednu 2016 si koupila nový iPhone a vrhla se do budování online podnikání, kupovala si různé online kurzy, aby se mohla vzdělávat a hodně na sobě pracovala. U toho ještě pracovala znovu jako delegátka, aby měla nějaký jistý finanční příjem. Po devíti měsících z této práce ale odešla, protože se už dopracovala k určitému příjmu z jejího online podnikání. I přesto byl první rok v jejím online podnikání náročný, protože ten příjem ještě nebyl tak vysoký, jak by si přála. Takže nám prozradila, že si rok nemohla dovolit kupovat nic na sebe. Peníze, které měla navíc, tak investovala do vzdělávání, aby se mohla dál posouvat osobnostně i podnikatelsky. Po dvou letech konzistentní práce – v roce 2018 se jí splnily sny, které si přála.

Jak zvýšit své příjmy?

Na základě její cesty, kdy se dostala z „nuly“ k finanční svobodě, vytvořila online kurz DD. V tomto kurzu učí ostatní lidi, jak zvyšovat své příjmy. Jak uzdravit svůj vztah k penězům. Zapřemýšlejte, jak o penězích přemýšlíte a díky tomu si uvědomíte, jaký vztah s penězi máte. Myslíte si, že peníze nejsou důležité? Pak se není čemu divit, pokud jich není ve vašem životě dostatek. Moni ještě dodává, že když si člověk vyřeší finanční potíže a vztah k penězům, tak se tím vyřeší i další oblasti.

Radek zmínil, že kurz má už rok a opravdu se mu během toho roku splnilo to, co si stanovil. Má takové příjmy, jaké si přál. Honza si kurzem taky prošel a chválí si techniky, které Moni v kurzu učí. Líbí se mu především technika ,,arigato“ od Kena Hondy. ,,Arigato“ znamená v překladu ,,Děkuji“. To znamená, že děkujete za peníze, ale celkově i v životě za vše, co máte. Vděčnost je tou nejsilnější vibrací, díky které se můžeme dostávat rychleji k našim přáním. Cítíme se totiž v DOSTATKU a ne v nedostatku.

Když jsme se jí zeptali, co je podle ní nejdůležitější, tak prozradila, ať sledujete vaše pocity při PLACENÍ. Máte pocit nedostatku, že vám peníze ubývají? Uvědomte si, že vás tam blokuje určitý strach a pak na něm pracujte. Už to samotné uvědomění stačí. Díky tomu totiž budete vědět, že to můžete změnit, že příště při placení naopak procítíte vděčnost, že si danou věc můžete vůbec dovolit.

Jak přepsat své podvědomé programy?

Moni ráda učí ostatní, jak funguje vědomá a podvědomá mysl. Že pokud chtějí něco změnit, tak je potřeba jít právě DOVNITŘ sebe a ve svém podvědomí měnit to, co tam bylo od našeho dětství uloženo. Řekla nám, že už jen samotné UVĚDOMĚNÍ daného myšlenkového vzorce stačí. Stanete se okolo tohoto programu totiž vědomí a budete vědět, že už jej dál nechcete opakovat. Moni radí, ať za to uvědomění poděkujete a daný program propustíte.

Její další oblíbenou technikou jsou AFIRMACE. Jako afirmace bere všechno, co si člověk během dne pro sebe říká. Doporučuje, ať si všímáte, jak k sobě promlouváte. A pokud jsou to negativní myšlenky a negativní slovní spojení, tak je změňte na pozitivní slovní spojení – pozitivní afirmace. Díky tomu, když budete jinak myslet, tak se budete i jinak cítit. Budete ,,vibrovat“ na jiné frekvenci a přitahovat tak k sobě věci, které si přejete. Aneb co vyzařujeme, to k sobě přitahujeme… 🙂

Mončiny denní rituály

Jako první Moni zmínila, že je důležité různé rituály a techniky střídat. U cvičení musíte obměňovat cviky, protože si tělo na ně navykne a neměli byste tak dobré výsledky, kdybyste pokaždé cvičili jedno a to samé. A to samé platí pro naši mysl! Je potřeba techniky obměňovat, aby naše mysl zkrátka nezakrněla. Monča má ráda afirmace, ale i meditování a čtení knížek. Říká, že dělá takové techniky, na které má zrovna náladu a u kterých se cítí dobře. Hlavně má ráda ranní procházky s pejsky, se kterými se prochází u pláže a pak si tam sedne a prodýchá se. Dodala, že ráda praktikuje dechová cvičení.

Právě ty zmíněné POCITY jsou nejdůležitější. Dodává, že lidé dělají tu chybu, že jsou například afirmovat, protože musí. Chtějí něco změnit ve svém životě a ví, že musí dělat to a tamto. Jenže u daných afirmací mají třeba špatné pocity. A to není dobře. Proto je klíčové ať už u afirmací či meditací mít vždy krásné pocity. Procítit afirmace a ta krásná slova srdcem. Nedělat to z pozice nedostatku, ale z pozice toho, že víte, že vám to bude fungovat. Možná je to pro vás v začátcích náročné nebo daným afirmacím nevěříte. Ale co je hlavní – věřte tomu procesu! Jen věřte, že když vytrváte, tak to bude lepší a lepší.

Moni a zdravý životní styl

Monča nám prozradila, že jak v pohybu tak ve stravování koná hodně intuitivně! Miluje protahování, plavání a taky tanec. Nemá moc v oblibě klasické cvičení, že by chodila do fitka anebo doma cvičila hodinu v kuse. Spíš se ráda projde, pak se protáhne nebo si intuitivně zacvičí podle nějakého online videa. A to samé strava. Jí zrovna to, na co má chuť. Každopádně i tak je většina jejich jídel zdravých, protože je na ně zvyklá. Moni dodává, že nejí maso. Ne že by byla vegetariánka, nechce se nikam škatulkovat, ale zkrátka nemá potřebu ho konzumovat. Nedávno se jí někdo ptal, jak to dělá, že má břišáky. Ona sama vlastně ani neví, protože pro to moc nedělá. Dodává, že to má určitě spojitost i s myslí a duchem. 🙂

Ať už se jedná o dosažení jakéhokoli cíle, tak Monči pomáhá především ROZHODNUTÍ. Každému vždy říká, že to je právě to nejdůležitější. Opravdu se naplno rozhodnout a jít si pro to, co chcete. Zároveň se držet své vize, která vás bude motivovat jít dál a nevzdávat se. Moni má ráda tabulky, které jí pomáhají plnit si dané úkoly. Nesnesla by totiž ten pocit, kdyby v tabulce měla neodškrtnutý nějaký úkol. Proto jí tabulky tak pomáhají, protože tam chce mít vždy vše odškrtnuté! 😀 A hlavně radí neposlouchat to, co nám říká mysl a nenechat se zmást výmluvami, které nám mysl neustále předkládá.

Budování byznysu a vnitřní klid

Moni nám řekla, že právě ten vnitřní klid je pro budování byznysu tak moc důležitý. Už teď být v pohodě. Už teď se cítit tak, jak byste se cítili, kdybyste měli vše, po čem toužíte. Právě tvoření z té pozice nedostatku a neustálé utíkání za něčím nás na naší cestě může brzdit. Největší tajemství jejího úspěchu bylo asi to, že si od začátku užívala právě tu CESTU! Už při práci jako delegátka, kdy si bokem budovala byznys, se cítila krásně! Věděla, že v té práci nebude navždy. Věděla, že si něco buduje a cítila se tak, jako by ty její přání byly již splněné. A to je právě tím KLÍČEM! Když se už teď cítíte v tom konečném výsledku – jako byste žili to vaše přání, tak to je to, co vás k němu dostane! Vibrujete na té frekvenci toho přání.

Největší chyba, kterou lidé dělají, je ta, že chodí do práce, kde si stěžují a jsou nespokojení. Každý den tak vyzařují nedostatek. A z toho důvodu je jasné, že se jim neplní to, co si přejí. Jsou totiž permanentně na úplně jiné vibraci než je to jejich přání. Klíčem je cítit se UŽ TEĎ tak, jako byste žili váš vysněný život. Hlavně si dovolte VĚŘIT, že jsou vaše sny reálné a vytrvejte na cestě k vašim snům.

Mezi její největší vzory a učitelé patří Bob Proctor, Joe Dispenza, Bruce Lipton a John Kehoe. Moni dokonce s Johnem Kehoe strávila několik dnů na jeho semináři. Taky zmiňuje Louise Hay a Alexandra Loyda, který právě napsal zmíněnou knihu ,,Nejvyšší princip“. Alexandr také učí o léčení našich vzpomínek v jeho knize ,,Léčebný kód“. Moni říká, že právě negativní vzpomínky nám můžou bránit v posunu. Právě když vzpomínky pročistíme, tak se tím vyčistí naše podvědomí a my se můžeme v dané oblasti hodně posunout. A především nebýt emočně svázaní k nějaké negativní vzpomínce, která nás může uvnitř třeba i několik let dusit.

Závěrečné otázky pro Moni C.

1. Co je pro tebe nejdůležitější životní hodnota? Štěstí. Být doopravdy šťastná. Každé ráno vstávat s tím, že jsem šťastná! 🙂 Ráda vzpomínám na své dětství, kdy jsem ráno vstávala s pocitem štěstí. To je pro mě největší hodnota – doopravdy tohle žít. Protože když cítíte právě to štěstí, tak se vyřeší spoustu věcí ve vašem životě. A i když máte v životě nějaké trápení, tak ano, to je taky přirozené. Každý máme občas něco, co nás trápí. Ale i tak se dá na tato trápení dívat jinak. Hlavně na cestě osobního rozvoje už je vnímáte jinak. Takže fakt to vnitřní naplnění. Protože to cítění uvnitř nás je to nejvíc, protože všechno se odráží od toho našeho nitra.

2. Tvá každodenní aktivita/rituál, který praktikuješ opravdu každý den? Afirmace, dechová cvičení, meditace sama se sebou nebo vedená meditace a taky procházky.

3. Kdybys mohla cokoli, co bys udělala? Být tady a teď. Být v tom svém vnitřním středu. Protože kdybych chtěla zachraňovat svět, tak to zase chci něco měnit a na něco tlačit. Prostě cítím, že to vše začíná fakt uvnitř nás. V tom pocitu vnitřního štěstí. Díky tomu právě můžeme měnit ty vnější okolnosti.

4. S kým by ses chtěla potkat, kdybys měla stroj času? Jennifer Lopez. Nedokážu to vysvětlit, ale prostě cítím, že mám s ní nějaké propojení! 😀 Několikrát se mi o ní i zdálo. Nejsem takový typ, který by sledoval sociální sítě a celebrity. Ale u ní prostě něco cítím. A dokonce jsem zjistila, že je narozená i ve stejné datum jako já a taky mi přijde, jak kdybych ji znala několik let.

5. Co bys chtěla vzkázat našim posluchačům? Chtěla bych jim vzkázat, aby si dovolili žít to, kým vlastně jsou. O nic se nesnažit, prostě si to DOVOLIT. To je to hlavní. A když si to člověk dovolí, tak je to prostě pecka! 🙂

6. Kde tě posluchači najdou? Nejvíc aktivní mám svou FB stránku Moni C. Dále můj YouTube kanál a taky mé webovky.
+ Tady najdete Moniččin online kurz DD. 🙂

 

Kontakty na nás:

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.