Ledová výzva – Tvoříme si nový návyk! Wim Hof Metoda! Dýchání! Otužování! Imunita!

Dělá vám problém tvořit si nové návyky a udržet si motivaci a disciplínu ve vašem životě? Pokud ano, tak je tento článek pro vás jako dělaný! 🙂 Zároveň vám povíme o pozitivních návycích a výzvě, která vám může změnit život, tak pojďme na to!

Kde se rodí návyky?

Už od narození přebíráme návyky a chování od našich rodičů a okolí. Proto pak žijeme v určitém režimu, ze kterého nejde jen tak ze dne na den vyjít, pokud jsme byli tolik let v jiném návyku. Ale vždy je tady ta MOŽNOST ho změnit! 🙂 A to tím, že daný návyk opakujeme tak dlouho, dokud se naše mysl a naše tělo tomuto návyku nepřizpůsobí. 

Jak si vypěstovat nový návyk?

Když daný návyk (zdravě jíst, začít cvičit, začít se otužovat, vstávat ráno dřív) budete pravidelně opakovat, tak jak už jsme psali výše, vaše mysl a tělo si na tento návyk zvykne. Je to dáno tím, že během 21-90 dnů se ve vašem mozku vytvoří nové neuronové spoje a váš mozek bude tento návyk vykonávat již automaticky. Proto ty začátky bývají tak těžké a poté už to bývá lehké. V začátcích je ve vašem mozku totiž neuronový spoj předešlého návyku (špatná strava, necvičení, pozdější vstávání) a mozek tedy odmítá připustit si něco nového. 

Pokud ale vytrváte tu určitou dobu, tak se to propíše do vašeho mozku i do vašeho podvědomí. O podvědomí jsme se bavili v minulém podcastu, kde popisujeme, jak podvědomí a podvědomé vzorce vlastně fungují. 🙂 Zároveň je dobré věnovat se jednomu návyku. Věnovat se na 100% jednomu návyku a poté si věnovat dalším návykům. Aby to nedopadlo tak, že začnete s deseti návyky a potom neděláte ani jeden z nich pořádně. Proto radši jeden a dělat jej pořádně a potom další. 

Návyk otužování a dechových technik

Pokud začnete každé ráno s pozitivními návyky, které vám níže popíšeme, tak se do vašeho podvědomí propíše jakoby vítězství, že jste se překonali a také ten úžasný pocit, který vás nabudí do celého dne. Díky tomu vám to může dodávat i sebevědomí, že se překonáváte a taky vaše tělo se bude cítit skvěle a spokojeně.

wim hof

Dechová technika Wim Hof

Je to dechová technika, kterou vynalezl muž jménem Wim Hof. Tento muž přišel s touto technikou, u které se nejen provádí dechové cvičení, ale také otužování na závěr. Wim Hof se proslavil především tím, že se otužuje a dokáže vydržet dlouhou dobu v kádích plných ledu. Zároveň dokázal zdolat Mount Everest a to jen ve spodním prádle! 

To není všechno. Dokázal také ovlivnit silou své mysli autoimunitní systém. A to tak, že vědci do něj píchli injekci s bakterií a u toho jej pozorovali. Zpozorovali, že se v jeho těle děje to, že s tím dokázal silou mysli pracovat a nenechal se bakterií nakazit. Díky tomu dodal víru spoustu lidem, že můžou pracovat na jejich autoimunitních onemocněních za pomocí své silné mysli. Daří se mu to, jelikož lidé se opravdu uzdravují a Wim Hof se poslední dobou stal dost virální osobou.

Jak funguje dech v našem těle?

Díky této dechové technice nejen zklidníte vaši mysl, lepšíte kapacitu plic, ale především se uzdravujete. A to tím, že pokud je vaše tělo například překyselené (špatnou stravou a tak dále), tak vy ho pomocí dechu můžete dostat zpět do rovnováhy. Proto problémy s vaším organismem nemusíte řešit jen za pomocí správné stravy, ale i za pomocí tohoto dechového cvičení. 

U tohoto dýchání můžete taky vnímat, jak se dostáváte do meditačního stavu. Toto dýchání funguje totiž tak, že zhluboka dýcháte, ale poté zadržujete i dech (níže vás s touto technikou detailněji seznámíme). Jak jste ve fázi zadržení dechu a ve vašem těle je všude kyslík, tak cítíte vibrování celého těla a jste plně TADY a TEĎ. Pokud to tedy uděláte hned po ránu, tak vás to může nastartovat k tomu, abyste po celý den byli více v přítomném okamžiku. Zároveň lépe zvládáte stresové situace.

V dalším podcastu se můžete těšit i na video formu, kde si vám předvedeme a ukážeme, jak toto dýchání správně provádět, tak nás nezapomeňte sledovat, ať vám další podcast i článku neutečou! 🙂

Jdeme se otužovat aneb šup do ledové sprchy

Další část metody Wim Hof je otužování se. Otužování slouží k lepšímu imunitě a větší odolnosti proti nemocem. Poté, co vykonáte dechové cvičení Wim Hof, tak následuje otužování – to je součástí celé metody Wim Hof. Proto my, potom co hned po probuzení provedeme dechové cvičení, tak jdeme do ledové sprchy! 😀 

Otužovat se zároveň pomáhá k lepšímu budování hnědého tuku. Tento tuk není špatný. Je tu naopak k tomu, aby podporoval naše tělo, abychom se cítili více v teple (byli odolní proti chladnému počasí), ale způsobuje i lepší spalování. S Wim Hofem prováděli studii a zjistili, že má v těle hnědý tuk jako dvacetiletý člověk (doopravdu mu je ale již 61 let).

Další věcí je také podpora kognitivních funkcí mozku. Bude se vám lépe dařit soustředit se, dávat lepší výkony v práci a podporovat vaši kreativitu.

ledová sprcha, otužování

Máte rádi teplo? 

Věřte nám, že i my jsme byli rádi v teple. Vždy to byl takový stres, že půjdeme někde ven, kde bude zrovna zima a nám se to nebude líbit. 😀 Tohle má spoustu lidí, a proto je pro spoustu lidí jít pod proud ledové sprchy něco nepředstavitelného. Chceme vám ale říct, že pokud to nezkusíte, tak neuvidíte! Když se totiž jednou překonáte, tak uvidíte, že to nebylo zas tak hrozné. Tím vaši mysl poprvé adaptujete na tento nový návyk a jí to přijde zase o něco víc reálnější. Poté to uděláte znova a znova, až se z toho bude moct postupně stát nový návyk a váš denní režim. 

A teď tedy na to! 

Vyzýváme vás, abyste šli do této výzvy s námi a začali s touto ranní zdravou a nakopávací výzvou! 🙂 Ihned ráno po probuzení se vrhněte do dechového cvičení Wim Hof (toto dechové cvičení najdete detailně vysvětlené na YouTube či v mobilní aplikaci WMH). Tento dech funguje tak, že se 30x zhluboka nadechnete a vydechnete a poté zadržíte dech na tak dlouhou dobu, jak bude možné. Tohle jedete minimálně 3 kola

Po absolvování 3 kol se vydejte do ledové sprchy. Začněte samozřejmě pomalu, pokud jste se nikdy předtím neotužovali. Například první nohy, poté polovina těla a nakonec celé tělo. Jestli se na to ale cítíte, tak rovnou můžete skočit celí pod ledovou sprchu. ALE pozor na to, jestli trpíte nějakými zdravotními problémy. V tomto případě se určitě poraďte s lékařem nebo uznejte sami, jak moc se na to cítíte. Můžete začít alespoň otužovat vaše chodidla. 

I my si občas říkáme, že dnes se nám nechce. Všechno je to ale o nastavení naší mysli. Věřte nám, že když se poprvé překonáte a pevně se ROZHODNETE, že s těmito návyky začnete, tak máte z části vyhráno. 🙂

Na závěr…

Budeme rádi, když se s námi do toho vrhnete! Nezapomeňte, že žijeme jen jednou a záleží jen na vás, jaký si ten život uděláte. Stačí začít těmito malými pozitivními návyky, ale může se vám díky tomu změnit postupně celý život. Budete zdravější, budete méně ve stresu, budete více tvořiví a spoustu dalších úžasných věcí, které obohatí váš život! 🙂

Nezapomeňte nám kdykoli napsat, jak se vám naše podcasty či články líbí. Budeme vděční za zpětnou vazbu. A taky – naše podcasty najdete nově i na YouTube! 🙂 Mějte se krásně a otužujte se! 🙂

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.