Odhalte jak se efektivně a jednoduše stravovat – Metoda Buď Fit mini

2.3. 2021 (Aktualizováno: 30.5. 2021)Adéla Třetinová0

Zdravíme vás u nového článku, ve kterém vás seznámíme s metodou stravování, kterou se řídíme. Cítíme se díky tomuto režimu stravování skvěle, a proto vám o tom chceme říct více! Na internetu je v dnešní době plno informací a rad, jak se stravovat a lidé, kteří se zdravým životním stylem teprve začínají, tak v tom bývají často ztracení… Dnes vám vše ale objasníme, abyste z toho vytěžili maximum a věděli, jak na to. 🙂 Zároveň vám chceme představit náš MINI KURZ, ve kterém najdete plno hodnotných informací ohledně stravy, ukázkové jídelníčky a spoustu dalšího.

Jaké pociťujeme změny?

Radek se s námi podělil o jeho zkušenost. Honza mu přibližně před rokem řekl poprvé o přerušovaných půstech a poradil mu s jídelníčkem. Předtím měl Radek 15% tuku a chtěl ho mít ještě méně a více vyrýsovat svou postavu. Na rady Honzy začal tedy s přerušovaným půstem, kdy poslední jídlo jedl v 8 hodin večer a první jídle dne ve 12 dopoledne. Začínal velkým obědem, který ho zasytil, takže poté ani nepociťoval hlad. Praktikuje tento režim až doteď a je zvyklý na 1-3 jídla denně. Zmiňuje, že velkým benefitem pro něj bylo, že se najedl z pár jídel a nemusel neustále přemýšlet nad jídlem, nad svačinou a podobně…

Jak je na tom Radek po roce? Podařilo se mu shodit tuk, což bylo jeho cílem a zároveň se díky tomuto režimu stravování cítí super! Jeho mamka a další členové rodiny to potvrzují a všem přerušovaný půst vyhovuje. Samozřejmě i Honzovi, který ho praktikuje již delší dobu. 🙂

Jak to vlastně funguje?

První nejdůležitější věcí je ENERGETICKÁ BILANCE. Jde o to spočítat si, kolik kalorií byste měli během dne přijmout. Tohle je klíčové vědět z toho důvodu, abyste věděli, jaký je váš denní příjem, kolik toho během dne můžete sníst. Abyste tak dosáhli svého cíle – buď přibírání, udržení váhy anebo hubnutí. V začátcích vám opravdu doporučujeme si počítat váš příjem, abyste měli pod kontrolou, že se správně stravujete podle vašeho cíle. Mnoho lidí chce zhubnout, ale jí hodně málo. A to má pak opačný výsledek – zpomaluje se jím tím metabolismus a oni mohou přibírat.

Díky tomu, když si budete hlídat, kolik toho během dne jíte, tak můžete dosahovat výsledků opravdu rychle! Postupem času, jak už to budete mít pod kontrolou a budete se ve stravě orientovat, tak si kalorie ani gramy jídel do každého detailu samozřejmě počítat nemusíte. Budete to mít totiž už v oku a budete znát své tělo. 🙂

Co je ale důležité, tak jestli váš příjem (například 2000 kcal) budete přijímat z nekvalitního jídla a sladkostí anebo z celistvých a kvalitních potravin. Je jasné, že pokud budete jíst nezdravá jídla, tak nebudete dosahovat výsledků tak snadno a především budete škodit svému zdraví.

Jak si můžete váš příjem spočítat i vy? Přesný postup najdete v našem MINI KURZU.

Rozdělení příjmu

Jakmile zjistíte příjem kalorií, které během dne máte jíst, tak si tento kalorický příjem rozdělíte na 3 jídla denně. Můžete ale i na 1 či 2 jídla. Proč tolik málo jídel? Protože čím častěji jíme, tak tím častěji se vyplavuje INZULIN a tělo je v módu UKLÁDEJ. Takže z toho důvodu mohlo být vaše hubnutí doteď třeba neúspěšné, pokud jste jedli například 6x denně. A ano, mohli jste dodržovat určitý kalorický příjem, ale nyní už víte, že se vám neustále vyplavoval inzulin a vaše tělo tak nemohlo spalovat tuky.

Díky tomu, když budete konzumovat 3 velká jídla denně, tak budete jíst cca po 4-5 hodinách. To znamená, že tělo bude mít prostor na to, aby inzulin klesl dolů a tělo mohlo spalovat tuky, brát energii z tuků. Podaří se vám tak lépe hubnout či vyrýsovat postavu. 

A v kolik hodin tyto jídla jíst? Můžete si to rozdělit jako my a to tak, že 8 hodin máme prostor na jídlo a pak máme 16 hodin tak zvané hladové okno. My máme první jídlo tedy ve 12 hodin dopoledne a poslední jídlo v 8 hodin večer. Pokud to bude pro vás v začátcích náročné, tak je varianta 10 hodin prostor pro jídlo a 14 hodin hladové okno. Takže si první jídlo dáte v 10 ráno a poslední jídlo v 8 hodin večer. Tento režim přerušovaného půstu preferují například ženy. Honza zmiňuje jeho klientku, které to vyhovuje a během 1 měsíce díky tomu zhubla 3 kilogramy! Je ale možnost začít i s variantou 12/12. 12 hodin jídla a 12 hodin hladového okna. Postupně to můžete navyšovat a dojít až k tomu, že budete 16 hodin bez jídla jako my.

POZOR. Přerušovaný půst nedoporučujeme těhotným a kojícím ženám a také osobám trpícím poruchou příjmu potravy. Pokud si nejste jisti, tak konzultujte váš stav a tento režim raději s lékařem.přerušovaný půst

Nízkosacharidová strava

Při přerušovaných půstech zároveň využíváme nízkosacharidové stravování. To tvoří tedy komplet té naší metody! 🙂 Přerušovaný půst + strava tvořená převážně z tuků. Naše tělo tak funguje skvěle a nepociťujeme hlad či chutě. Díky našemu STRAVOVACÍMU PROTOKOLU si můžete vybrat jakou formu BÍLKOVIN, TUKŮ a menší formu SACHARIDŮ (především zeleniny) do vašeho jídelníčku zařadíte a z toho zkombinujete jídlo. 🙂 

Takové jídlo pak může vypadat například takto: Losos na másle + zeleninové pyré (brokolicové, květákové, mrkvové,…). Také můžete místo klasické přílohy volit luštěniny, které mají menší podíl sacharidů a vyšší podíl bílkovin. Například taková čočka, fazole anebo cizrna. 🙂 Večeři při tomto režimu stravování už ale doporučujeme bez sacharidů, protože večer bývá největší inzulinová odezva. Večeře může vypadat následovně: Několik vajec, kozí sýr, ořechy + zeleninový salát.

Tato jídla rozhodně nemusí být nuda. Můžete si váš jídelníček jakkoli nakombinovat díky potravinám, které v našem protokolu naleznete. Tyto potraviny jsou celistvé a kvalitní. To znamená, že vaše tělo bude maximálně vyživené. Vy tak nebudete mít chutě, hlad a až takovou potřebu jíst, jako jste měli třeba doposud.

Buď Fit mini

Chcete se do toho pustit s námi? Praktikovat s námi tuto metodu stravování a dosahovat tak skvělých výsledků? Být fit, zdraví a cítit se skvěle? Stačí se zapojit do našeho kurzu BUĎ FIT MINI, kde naleznete všechny potřebné informace, o kterých píšeme výše. Jak si spočítat příjem, jaké potraviny jíst, jak si jídlo správně nakombinovat. 🙂 A NAVÍC v něm najdete i tréninky s vlastním tělem od Radka. Tyto tréninky obsahují prvky z mobility, kalisteniky a jógy. Cena celého tohoto kurzu je pouhých 200,-! Chystáme jeden velký kurz, který bude za vyšší cenu, ale ti, kteří zakoupíte tento MINI, tak budete mít ten velký se slevou 200,-.

Ve velkém kurzu bude spoustu modulů! Vše o stravování, cvičení, kalistenika, otužování a také dechová cvičení. Všichni, kteří se zapojíte, tak můžete po poměrně krátké době dosahovat ÚŽASNÝCH VÝSLEDKŮ. Zhubnout, vyrýsovat postavu, nabrat svalovou hmotu anebo se vyléčit z různých zdravotním problémů. Budeme moc rádi, pokud se zapojíte. Jak do MINI KURZU, tak později na velkého kurzu. Zatím se mějte krásně a jezte s námi kvalitně a zdravě! 🙂

Kontakty na nás:

 

 

 

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.