MOTIVACE – Jak sám sebe inspirovat k akci a zůstat na své cestě k cíli

30.11. 2020 (Aktualizováno: 24.5. 2021)Adéla Třetinová0

Nevíš, jak se dokopat ke zdravému životnímu stylu? Dělá ti problém u něčeho vytrvat? Chybí ti zkrátka motivace? Pak pokračuj ve čtení tohoto článku! Dnes si totiž popovídáme o tom, co je to vlastně motivace, jak si ji udržet a jak si díky tomu splnit své cíle! 🙂

Co je to motivace?

Pro nás je největší motivací mít zdravé a funkční tělo. To je to, co nás motivuje. Cítit se dobře ve svém těle i v životě celkově. Tudíž děláme pro to vše, co je k tomu potřebné. Zároveň se v této oblasti vzděláváme, abychom měli informace, které můžeme převádět do praxe.

Honza popisuje, že jeho prvním impulsem a velkou motivací něco změnit bylo to, když před deseti lety vážil okolo 100 kilogramů. Neměl vyloženě nadváhu, spíš hodně cvičil a jel objem. Měl hodně svalové hmoty, ale zároveň i tuky. Prozradil, že do sebe dával gainery a další tyto fitness věci a necítil se v té době vůbec dobře. Měl kožní problémy a byl často nemocný. Proto se rozhodl pro ZMĚNU a pro opravdový ZDRAVÝ ŽIVOT.

Radek zase prozradil to, že ho před několika lety pohltil svět počítačů. Trávil u počítačů a u her spoustu času, tudíž neměl skoro žádný pohyb. V té době ani neřešil stravu, a tak se to všechno pak odrazilo na špatném trávení a také na jeho postavě. Začal se cítit opravdu špatně, to byla pro něj velká motivace to změnit, a tak začal cvičit.

motivace

Chybějící informace

Může se vám stát, že ta počáteční motivace opadne a vy se vrátíte zpět do starých kolejí. To se děje z mnoha důvodů – brzdí vás staré návyky či podvědomé vzorce nebo se necháte ovlivnit okolím, které si nepřeje vaši změnu. Ale nyní vám chceme zmínit jeden důvod a tím jsou chybějící informace. Honza i Radek sdělili, že v začátcích dělali oba chyby. Honza vážil okolo 100 kilogramů a viděl, že mu ten fitness lifestyle moc nevyhovuje. Radek se pustil do cvičení, ale lpěl na počítání kalorií, jedl jen kuře s rýží a tím si navodil opět špatné trávení.

Kdyby to kluci vzdali, tak by možná ničeho nedosáhli. Jenže oni hledali informace. Nevzdávali to a zjišťovali, proč tomu tak je a jak to mohou změnit. Jejich velká motivace pro změnu je zachránila a pomohla jim vytrvat na jejich cestě. To tedy doporučujeme i vám. Pokud si připadáte v začátcích ztracení nebo nevidíte výsledky (ať už ve cvičení či v osobním rozvoji nebo v dalších oblastech vašeho života), tak se nevzdávejte, hledejte informace a díky tomu uspějete! 🙂 Neustále myslete na váš CÍL a to vás bude motivovat pokračovat na vaší cestě.

Konec s lpěním

Občas se můžete cítit demotivovaní. Může se to stát LPĚNÍM. Pokud moc lpíte na cíli a na výsledcích, tak vás to může natolik pohltit, že vás to demotivuje. Proto další rada od nás je, ať nelpíte. 🙂 Když přestanete lpět, tak vaše tělo nebudete ve stresu a může se vám vašeho cíle dosáhnout mnohem snadněji a rychleji.

Pusťte se přehnané kontroly a užívejte si vaši cestu. K tomu vám pomůže rozložit si váš cíl na menší krůčky. Když budete vědět, že máte před sebou snadno splnitelný cíl, tak to pro vás nebudete tak náročné a nebudete na tom tak moc lpět.

motivace, tipy, techniky, rady

Techniky, které vám pomohou ke změně

Pro spoustu lidí je složité se vůbec namotivovat. Proč? Protože se v jejich aktuální situaci cítí komfortně. Cítí se dobře, když konzumují sladkosti, když se nehýbou, když jsou zkrátka v tom teplíčku. Ale pak přicházejí ty impulsy, kdy se nechtějí ukazovat v plavkách, kdy se stydí, kdy se bojí stoupat na váhu anebo když začnou mít zdravotní problémy. Chtěli by tedy začít se změnou, ale stále jsou zvyklí na ten dlouhodobý návyk nezdravého žití, který si vypěstovali.

  • Proto je super vzít si papír, na který si napíšete PRO a PROTI. Napíšete si, co vám přinese to, když si za tím cílem půjdete. Když například začnete žít zdravě, tak se díky tomu budete cítit dobře ve vaší postavě, budete zdraví, budete mít plno energie, budete mít sebevědomí. Naopak co vám to přinese, když si za tím nepůjdete. Možná budete mít nadváhu, zdravotní problémy, málo energie a také nedostatek sebevědomí.
    Když to takhle uvidíte černé na bílém, tak si uvědomíte, co doopravdy chcete. Uvidíte, že je potřeba začít se změnou. Že vám to opravdu prospěje! 🙂 Zároveň když se do těch PRO vžijete a budete si vaše NOVÉ JÁ vizualizovat, tak vám to pomůže si to nové já tímto začít tvořit a věřit tomu, že se vám to opravdu může podařit. Věřte nám, že se do toho díky tomu snadněji pustíte.
  • Psát si PUNTÍKY či FAJFKY. Další skvělý tip je napsat si všechny kroky a činnosti, které chcete zařadit do vašeho života. Napište si je a snažte se je každý den dodržovat. Každý den, když je splníte, tak si u nich udělejte puntík či fajfku. Moc vám to pomůže, protože se budete cítit namotivovaní a sebevědomí, že si plníte dané kroky! 🙂
  • Co vám může dál pomoct, tak je odměňovat se. Stanovit si, že když během týdne budete dodržovat váš nový režim, tak si o víkendu dáte kousek něčeho nezdravého nebo si zajdete do wellness anebo si koupíte něco nového na sebe. Zkrátka si o víkendu dopřejete cokoli, co vám udělá radost! 🙂
  • Poslední skvělou technikou, kterou vám dnes zmíníme, ale kterou vám zmiňujeme téměř neustále je MEDITACE! 🙂 Tato skvělá technika vám pomůže zklidnit vaši mysl a napojovat se na vaše srdce. Vaše srdce vám pomůže k motivaci. Budete mít více energie, budete se cítit podporováni na vaší cestě, budou vám chodit nové nápady. Především budete napojení na vaši intuici, která vás bude vést ke krokům, které jsou potřeba ke splnění vašich cílů.

Na závěr…

Mějte na paměti, že se každý den probouzíte s příležitostí ZAČÍT ZNOVU. I když se vám předešlý den něco nepodařilo – nedodrželi jste svůj režim, přejedli jste se něčím nezdravým, tak nevadí. Pokračujte dál na vaší cestě a držte se své VIZE. 

Nakonec vám chceme sdělit, že pokud máte nějaký životní PŘÍBĚH, který byl opravdu silný a chtěli byste ho s námi sdílet, tak budeme jedině rádi! 🙂 Ozvěte se nám a my s vámi rádi nahrajeme rozhovor. Děkujeme a přejeme hodně štěstí na vaší cestě k cíli! 🙂

Kontakty na nás:

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.