IMUNITA a jak ji podporovat – 2. část

11.9. 2020 (Aktualizováno: 2.10. 2020)Adéla Třetinová0

Krásný den u nového článku! 🙂 V minulém článku – v 1. části o imunitě, jste se dozvěděli, jak podporovat imunitu a co všechno má na ni vliv. Předali jsme vám naše osobní zkušenosti a také rady, které vás stoprocentně posunou ve vašem životě. Pokud jste tento článek ještě nečetli, tak si jej určitě přečtěte. Každopádně z dnešního článku si odnesete to, co naší imunitě naopak škodí, tak jdeme na to!

Co narušuje naši imunitu?

  • Stres a negativní myšlenky 

Stres je pro naši imunitu opravdu zabiják. Když máme hodně stresu, tak se vyplavuje hormon kortizol. Tento hormon není sám o sobě špatný, ale když jej máme v těle hodně na základě stresu, tak to dělá v těle nepořádek. Klesá nám imunita, naše psychika je také horší a i spánek může být o dost méně kvalitnější.

Jak stresu předcházet? Zařadit dechová cvičení, relax, vyživovat tělo správnou výživou a také chodit do přírody. Zkrátka vše, co posiluje imunitu a o čem jsme se bavili v minulém článku, vám pomůže předcházet stresu! 🙂

 

 

  • Špatná strava 

Pokud jíte nekvalitní stravu, tak to vaši imunitu ovlivňuje opravdu hodně a narušuje to váš mikrobiom. Mezi špatnou stravu se řadí ultrazpracované potraviny (balené uzeniny, tavené sýry, cukrovinky, přesolené věci, ale i nekvalitní proteinové tyčinky). Nejhorší je cukr, který bohužel dává průmysl snad do všeho. Přebytek cukru se v našem těle projevuje nadváhou, záněty a zkrátka tou špatnou imunitou. 
Samozřejmě jednou za čas vám jeden dortík nebo sklenka vína nic neudělá… 🙂

 

  • Dezinfekční prostředí 

V 1. části o imunitě jsme si řekli, že je super být v přírodě, protože to podporuje náš mikrobiom a tím i naši imunitu! 🙂 Proto naši imunitu naopak ničí dezinfenkční prostředí. Ničí to v našem mikrobiomu jak špatné bakterie, tak i ty dobré. Když si například 10x denně umýváte ruce a všude dáváte dezinfekci, tak tím imunitu nepodporujete, protože tělu zabraňujete, aby si imunitu umělo samo vytvořit.

Proto si neumývejte ruce stokrát denně, choďte do přírody, nebojte se sahat na hlínu a být více v kontaktu s matkou zemí.

 

  • Alkohol a kouření  

Alkohol zatěžuje naše tělo, ničí to naše orgány, narušuje spánek a tímto vším to ničí naši imunitu. To samé kouření. Jestli kouříte 20 cigaret denně, tak si tím dost škodíte. Jak svému tělu, tak i sami sobě s touto závislostí.
Když si dáte občas sklenku červeného vína, tak naopak váš mikrobiom podporujete. Anebo když si dáte tabák a dáte si ho VĚDOMĚ (ne za účelem kouření a závislosti), tak je to taky jednou za čas v pořádku. Totiž když si dáte tabák vědomě, tak vám to pomůže vnímat přítomný okamžik a relaxovat u toho. Šamani berou tabák jako něco posvátného, ale všeho s mírou. Tady se to bohužel přehání a lidé kouří krabičky denně a pijí piva o sto šest.
Takže doporučujeme si uvědomit, jestli pijete či kouříte ze závislosti a z ega – ,,Jdu se opít.“ ,,Jdu si pořádně zakouřit.“ anebo jestli to děláte vědomě na zrelaxování a na zpřítomnění… 🙂

 

 

  • Zprávy a média 

Pozor na zprávy, televizní noviny, časopisy a další různá média. Bohužel na nás většinu času sypou různé negativní události a to v nás vyvolává negativní emoce. Když dokola opakují něco negativního, tak se to ukládá do našeho podvědomí a my se pak cítíme ve stresu, cítíme se negativně a máme strach. A právě tyto negativní pocity a stres, to narušuje naši imunitu. Člověk, který žije ve strachu, tak se to odráží i na jeho zdraví… Negativní emoce jsou opravdu silné, ovlivňují pochody našeho těla a narušují imunitu.
Co doporučujeme udělat? Dívejte se na zprávy, které říkají důležité informace o světě, o ekonomice a tak dále, ale které zbytečně nehlásí tisíckrát denně něco negativního.

 

  • Modré světlo 

Záření z mobilů, televizních obrazovek či počítačů narušuje náš spánek a tím i naši imunitu. Všechny tyto obrazovky totiž mají tak zvané ,,modré světlo”, které v našem těle vyvolává domnění, že je stále den. Potom se tedy děje to, že si mozek myslí, že je stále den a světlo a nevyplavuje hormon melatonin. A když se hormon melatonin nevyplavuje, tak to narušuje kvalitu našeho spánku a posouvá se nám cirkadiánní rytmus.
Dvě hodiny před spánkem dejte tyhle věci z vašeho dosahu. Vezměte si do rukou vaši oblíbenou knížku nebo dělejte cokoli jiného, ale hlavně nebuďte moc na mobilech, počítačích a u televize. Jestliže se po ránu cítíte unavení, i když spíte 8 hodin, tak je to způsobeno modrým světlem a vaším méně kvalitním spánkem. Proto pak ráno můžete udělat to, že půjdete do přírody a budete se dívat do oblohy, což vás krásně dobije energií. V obloze je totiž také tohle modré světlo, takže v tomto případě vám pomůže a nabudí vás.
Radek doporučuje pustit si podcast o modrém světle od muže jménem Hynek Medřický. Určitě se na něj podívejte na internetu a pusťte si jeho podcasty o modrém světle, kde se o tomto tématu dozvíte spoustu dalších a užitečných věcí.

 

  • Genetické vlohy 

Většinou si lidé myslí, že když jejich rodiče či prarodiče měli nějakou nemoc (cukrovku, astma, rakovinu), tak že je to může postihnout taky. Máme pro vás ale dobrou zprávu, protože o genech to zas tak moc není. Vše je o vaší ŽIVOTOSPRÁVĚ. Geny sice hrají roli, ale jen na 3-5%. Takže ano, určitě je dobré být vědomý okolo různých problémů, které můžete mít v genech, ale i tak je to o našem životním stylu.
Můžete si gen představit jako takový ,,spínač”. Když se dobře stravujete, spíte dobře, myslíte pozitivně a prostě žijete zdravě, tak je ten gen vypnutý. Pokud ale žijete nezdravě, tak je zapnutý a vám se může spustit ta daná nemoc, kterou jste tak zvaně podědili.
Velký vliv má i to, jaké vzorce jsme po rodičích právě podědili. Když nám předají vzorce toho, že celý život špatně jedli, tak my se tak budeme také chovat. Nebo když mají naši rodiče určitý stres nebo negativní emoce, tak se může stát, že po nich tyto zvyky přebereme také. Proto na sobě pracujte a osobnostně se rozvíjejte, abyste se mohli stát takovým člověkem, jakým chcete a abyste nemuseli jet automaticky tyto vzorce, ale tvořili si svou vlastní realitu a svou vlastní ideální verzi.
Ještě chceme zmínit to, že se můžete setkat s někým, kdo vám řekne, že si může jíst a dělat co chce a je i tak zdravý. Takovým člověk se ale neinspirujte, protože každý jsme fakt individuální. Tento člověk má v genech zkrátka silnější kořínek, ale to neznamená, že nemůže být nemocný později ve stáří anebo že jeho děti nebudou nemocné.
Zároveň je to i o přesvědčení… 🙂 Když má někdo
silné přesvědčení toho, že bude za každé okolnosti v pohodě, tak zkrátka bude. To, co máme uloženo v našem podvědomí, totiž nejvíce ovlivňuje náš život. A pak jsou tu takoví lidé, kteří jsou stále nemocí a dávají té nemoci velkou POZORNOST. To se jim pak dál a dál tvoří v jejich životě, protože dávají energii do té nemoce a tvoří si realitu, ve které budou vždy nemocní. Takže taky pozor na to, jak o sobě smýšlíte.

 

  • Antibiotika a léky 

Veškerá tato chemie narušuje náš mikrobiom, ničí tam i ty správné bakterie a tím se ničí naše imunita. Bohužel v dnešní době doktoři předepisují léky na každou malou blbost. Doktor se vás skoro nikdy nezeptá, jaký je váš životní styl, jak se stravujete, jestli máte stres a tak dále. Předepíše lék a hotovo. Taky nás bohužel programují, když nám říkají: ,,Z toho se nevyléčíš.” anebo ,,Budeš brát léky do konce života.”. My to pak můžeme vzít jako jednu jedinou PRAVDU a náš život podle toho tak vypadá a my se opravdu nemusíme vyléčit. Přitom je možné opravdu VŠECHNO a dá se vyléčit ze VŠEHO.
Pokud vás ale zajímají takoví ti jiní lékaři, které se o lidi opravdu zajímají, tak doporučujeme se podívat na doktora Jana Vojáčka, který je v tomto fakt jiný. Zabývá se stravováním, lidskou myslí, prostředím, ve kterém žijete a tím vším. Dívá se na medicínu komplexně. Je skvělý!
Ještě chceme dodat, že je samozřejmě při akutních potížích (vysoká horečka, velký zánět) potřeba lék, aby se stav nějak extrémně nezhoršil. Ale poté tomu vědomě předcházet. 

 

To je tedy pro dnešní článek vše! 🙂 Doufáme, že se vám tento článek líbil a něco nového vám přinesl, co jste si uvědomili. Kdybyste měli jakékoli dotazy, tak nám neváhejte napsat. Taky budeme moc rádi za vaše sdílení našich článků a podcastů na sociálních sítích, aby se tyto informace dostali k co nejvíce lidem a co nejvíce lidí tak žilo kvalitně a zdravě! Děkujeme a mějte se krásně! 🙂

PODCAST MAGIE ŽIVOTA: IMUNITA ČÁST 2. >> SPOTIFY

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.