Jarka Rumlová – NLP trenér a kouč (Celostní medicína, Psychosomatika, Kvantová Fyzika a Síla Myšlení)

9.2. 2021 (Aktualizováno: 24.5. 2021)Adéla Třetinová0

Kdo je Jarka?

Jarka se nejvíce věnuje právě NLP a koučování. Skrz NLP se dostává s klienty do podvědomí – k podvědomým vzorcům, které ovlivňují jejich životy. Například se jim dějí situace, které se stále opakují. Díky NLP se dá přepsat daný podvědomý vzorec, který tento problém způsobuje a potom žít jiný a naplněný život bez daného problému.

Jak se Jarka k NLP dostala?

Jarka začala podnikat již v osmnácti letech. Vyrůstala v podnikatelské rodině a nenapadlo jí, že by něco jiného kromě podnikání vůbec dělala. Celkem brzy uzavřela manželství, ve kterém ale nebyla zas tak moc spokojená. Po několika letech se to rozhodla vyřešit, a zároveň se v tu dobu dostala k jednomu člověku, který jí chtěl pomoci v oblasti podnikání. Jenže během jedné jejich společné schůzky na ní tento člověk provedl metodu NLP. Jarka okamžitě ucítila ten rozdíl, jak se cítila předtím a jak se cítila po provedení NLP. Proto chtěla o této metodě vědět více a chtěla to umět. A tím to všechno začalo… 🙂 Pak se dostala ještě více ke kvantové fyzice, k tvoření vysněné reality a také k alternativnímu léčení, které ji zajímalo už od jejího dospívání.

Jarka říká, že s klienty řeší věci vždy komplexně. A to z toho důvodu, protože my lidé máme v našem podvědomí různé bloky a vzorce. Tyhle bloky se ale po nějakém čase projevují i na našem těle – nezpracované emoce způsobují nemoce – aneb psychosomatika. Proto s nimi řeší jak jejich mysl, podvědomí, tak i tělo.

síla mysli, NLP, podvědomé vzorce

Jak funguje NLP?

V našem podvědomí jsou uloženy vzorce podvědomí, které ovlivňují náš život. To z toho důvodu, protože naše podvědomí nás ovládá na 95%, tudíž samotným vědomým myšlením, které řídí jen 5% našeho života, se věci tak lehce nedají změnit. Vždy je tedy potřeba zabrouzdat do podvědomí a vyřešit si své limitující vzorce. 

Vzorce podvědomí vznikají především v našem dětství. Děti mají do cca osmi let otevřené podvědomí, nemají ještě rozvinutou vědomou mysl, a tak nasávají vše, co slyší a taky vše, co cítí. A to, jaké vzorce si v dětství vytvoříme, v co věříme, to nás pak ovlivňuje celý náš život a řídí ho. Super zpráva je, že podvědomé vzorce, které nám neslouží, se dají přeprogramovat! Díky NLP se člověk uvede do hypnotického stavu, kde je podvědomí otevřené a kde se může přepsat daný vzorec. Taky je ale druhá možnost a to taková, že člověk si sám opakuje danou věc – myšlenku, nový návyk. A to opakuje tak dlouho, dokud se to nestane jeho novým přesvědčením. 

Jarka používá více technik. Vždy zvolí takovou, která jí v daný moment pro daného klienta nejvíce sedí. S klienty začíná vstupním rozhovorem, kde probírají to, co bude potřeba změnit. A pak se v příjemné atmosféře dostávají skrz techniky do podvědomí, kde vzorec přepisují. Nejedná se tedy o něco nepříjemného, ba naopak je to příjemné a relaxační.

Tohle si můžete otestovat i vy sami

Co si může každý vyzkoušet, tak je to, jak funguje naše myšlení. A to můžete provést na následující technice: ,,Zavřete si oči. Představte si před vámi dveře. Jděte k nim a otevřete je. Rozhlédněte se kolem sebe a poté se vraťte zpět ke dveřím. Otevřete je a vraťte se zpět. Můžete otevřít oči.“ Na téhle technice se dá zjistit, že každý si dveře představí naprosto jinak. Honza popsal Jarce, že dveře v pohodě otevřel a za nimi viděl krásnou krajinu a moře. Radek říká, že mu chvíli trvalo, než si obraz dveří udržel v jeho představě, ale pak se mu nakonec podařilo je otevřít a představoval si, že je u něho doma. Tudíž každý má jinou představivost a na každého klienta Jarka používá individuální principy.

Naopak když bychom vám teď řekli, ať si ve vaší představě ZKUSÍTE otevřít dveře, tak si můžete všimnout, že byste si představovali, jak je otevíráte pomaleji. Totiž díky tomu slůvku ,,Zkusit“ jste si mohli představit, že je bude asi náročnější otevřít. A takhle to funguje i v našem životě. Když si lidé říkají, že jdou něco zkusit, tak to většinou dopadá tak, že se jim to ve finále nepodaří. Například říkají: ,,Tak jo, já se zkusím naučit ten anglický jazyk.“ Jenže je to úplně jiná energie, když to jdou jen zkoušet, než kdyby řekli: ,,Tak jo, naučím se teď anglicky.“ Proto tady můžete vidět, jakou naše slova a myšlenky mají moc! 🙂síla mysli, NLP, podvědomé vzorce

Představy a víra

Náš mozek si pod každým slovem něco vybaví. Když vám řekneme slovo ,,Vánoce“, tak si každý u toho představí naprosto něco jiného. Jinou vzpomínku, jinou představu. A to je to, s čím pracuje NLP. Tyto obrazy a představy se uchopí a s nimi se přeprogramuje podvědomí. To samé se děje, když lidem řeknete, ať popíšou jednu a tu samou věc. Každý ji může popsat naprosto jinak. Proto je vlastně pravda v tom, že každý má svou vlastní pravdu. Díky tomu se pak lidé mohou lépe chápat, lépe spolu komunikovat a pracovat na svých vztazích.

Jarka dále zmiňuje ,,placebo efekt“. Popisuje pokus, kde dali jedné skupině lidí prášky na spaní, ale řekli jim, že jsou to prášky na povzbuzení. Tito lidé to vzali za pravdu a opravdu se cítili plní energie, byť si vzali prášky na spaní. Naopak druhé skupině dali prášky na povzbuzení, ale řekli jim, že jsou to prášky na spaní. Tato skupina usnula. Je tedy opravdu důležité, jaké informace, myšlenky a emoce během dne nasáváme. S kým se stýkáme, co o sobě říkáme a tak dále.

Aktuální dění

V aktuální situaci jsou lidé více ve strachu a stresu. Proto Jarka říká, že s klienty pracuje na vnitřním klidu a na tom, aby změnili sami sebe. Protože když změní sami sebe, tak se změní i jejich situace, ale i jejich okolí. Je to vždy o tom, na co se člověk zaměří, na co myslí, co ze sebe vyzařuje. Opravdu to, co ze sebe vyzařujeme (jaké máme myšlenky, pocity a vzorce přesvědčení), tak takhle vypadá naše realita. Vždy se to dá změnit a vždy je potřeba začít u sebe. Ne měnit někoho venku nebo se snažit ovlivňovat vnější okolnosti. Ale jít dovnitř sebe a tam to měnit.

Vědomé tvoření Jarky

Jarka nám krásně popsala, že jakmile se člověk zbavuje svých limitů, tak si může čím dál snadněji přitahovat do života všechny věci, které si přeje. Svěřila se nám, že si jednou dala záměr, že chce potkat něco neobvyklého. Vydala se na procházku do lesa a tam viděla na zemi hračku (gumového krokodýla), kterého by tam jinak jen tak nezahlédla. Taky si dala v ten den záměr, že jestli jde správnou cestou ve svém životě, tak ať dostane nějaké znamení. Po chvíli, co viděla krokodýla, tak zahlédla na zemi ležet knoflík. Ihned si uvědomila, že knoflík (jak se říká knoflík od kominíka) přináší přece štěstí, a tak to brala za dobrou zprávu. Když se jí tak dařilo, tak si ještě v ten samý den dala záměr, že dostane neplánovaně určitou sumu peněz. A světe div se, opravdu jí velmi zajímavým způsobem tato suma peněz přišla.

Jak posílit svou víru?

Pokud byste chtěli sami posílit svou víru, že si do života můžete přitáhnout cokoli, co chcete, tak vám doporučujeme číst v knihách příběhy lidí, kterým se něco podařilo. Kteří změnili svůj život, kteří se z něčeho vyléčili, kteří si cokoli do života přitáhli, kteří zbohatli. Když uvidíte stovky či tisíce příběhů lidí, kteří to dokázali, tak budete mít větší a větší VÍRU, že to postupně můžete dokázat i VY.

Důležité ale je, abyste si byli jistí, co vlastně CHCETE a jaké jsou vaše ZÁMĚRY, Proto je super si jako první ujasnit, co doopravdy od srdce chcete. To, co fakt chcete, poznáte tím, že u představy, kde danou věc již máte, cítíte krásné pocity. Naopak pokud to není s vámi v souladu, tak u té představy cítíte nepříjemné pocity. Díky pocitům tedy můžeme my všichni poznat, co chceme a taky to, co nám v životě dělá dobře a co ne. Proto pozorujte své pocity, vaše pocity jsou klíčem k poznání sám sebe. 🙂

Závěrečné otázky pro Jarku

1. Co je pro tebe nejdůležitější životní hodnota? Určitě jsou to vztahy. Člověk může mít hromady peněz, ale stejně ho to šťastným neudělá. A když se něco stane, tak se člověk může díky vztahům o někoho opřít. Lidi se někdy zaměřují na peníze, někam se ženou, ale když se jim něco stane, tak se nemají o koho opřít.

2. Tvá každodenní aktivita/rituál, který praktikuješ opravdu každý den? Já miluju knížky, vždy si jdu před spaním číst. Hodně mi pomáhá ranní i večerní rituál. Ráno si dávám studenou sprchu, taky po ránu poslouchám písničky. Tímto si vytvořím dobrou náladu do toho dne. A večer usínám s tím, že praktikuji vděčnost. Že děkuji za to, co mám. Že mám kde spát, že mám střechu nad hlavou, že mám děti. Díky tomu ani nepociťuji nic špatného v aktuálním období. Vytvořila jsem si takovou realitu, kde se cítím dobře.

3. Kdybys mohla cokoli, co bys udělala? Brala bych to, kdybych uměla anglicky. Aby mi někdo do hlavy dal tento jazyk a já ho uměla. 😀

4. S kým by ses chtěla potkat, kdybys měla stroj času? Asi bych na to ani nemusela mít stroj času, protože bych si přála potkat Tonnyho Robinse. Je to můj velký vzor.

5. Co bys chtěla vzkázat našim posluchačům? Lidi mají strach si říct o pomoc, protože si myslí, že je to slabost. Proto vám chci vzkázat, abyste se nebáli rozhodnout a udělat krok do té akce.

6. Kde tě posluchači najdou? Najdete mě na Facebooku a také ve FB skupině.

 

Kontakty na nás:

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Inspiruji lidi k péči o své tělo, k rozvíjení mysli a k naslouchání svého srdce. Na základě toho vznikly online programy Promedituj se ke štěstí a Spokojená ve svém těle, které najdete na mých webových stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.